Badania aplikacyjne / użytkowe/ porównawcze (in-use tests)

Każdy produkt  kosmetyczny należy przebadać i to nie tylko pod względem bezpieczeństwa stosowania, ale także pod kątem skuteczności działania. Badania aplikacyjne to inaczej badania  in vivo,  które prowadzone są w testach aplikacyjnych na skórze człowieka.

Badania aplikacyjne kosmetyków, przeprowadzane są na odpowiednio dobranej grupie probantów/wolontariuszy pod nadzorem lekarza dermatologa. W razie konieczności w badania włącza się również innych specjalistów.  Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie wielu różnorodnych cech danego produktu. Z kolei uczestniczący w badaniu wolontariusze nie muszą martwić się o swoje zdrowie. Szerokie możliwości laboratorium Skin Lab Int pozwalają na prowadzenie badań również pod nadzorem np. okulisty (https://www.skinlab.pl/nadzor-badan-aplikacyjnych-przez-lekarza-okuliste/) czy ginekologa. Badania aplikacyjne (in-use) mają one  na celu potwierdzenie użytkowych właściwości badanego preparatu.

Laboratorium SkinLab Sp. z o. o. w swojej bazie dysponuje szerokim panelem probantów obu płci  w różnym wieku. Badania prowadzi się na przeszkolonej grupie panelistów, a także nietrenowanej grupie konsumenckiej. Skin Lab Int wszystkie badania  wykonuje pod kontrolą lekarzy z Instytutu Dermatologii. Badania produktów specjalistycznych prowadzone są w naszej Klinice Medycyny Estetycznej oraz w Instytucie Dermatologii. Jako nieliczne laboratorium prowadzimy badania aplikacyjne dla produktów dla dzieci pod nadzorem pediatry. Tak duże zaplecze sprawia, ze sprostamy wymaganiom wszystkich klientów.

Oferujemy:

  • indywidualny dobór probantów ze względu na charakterystykę oraz przeznaczenie produktu
  • ocenę tolerancji skóry na produkt w miejscu stosowania
  • indywidualną, subiektywną ocenę każdego uczestnika badania
  • badania aplikacyjne produktów profesjonalncyh
  • badania nadzorowane przez specjalistów
  • możliwość umieszczenia na etykiecie opisu typu: “przebadane pod nadzorem okulisty/pediatry”.

Wykonujemy również badania środków czystości, tekstyliów i innych produktów, a wszystko to w celu potwierdzenia ich skuteczności i efektywności działania.